PGE sprzedaje spółkę MegaMed

0
1016

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., będąca częścią Grupy PGE, sprzedaje spółkę MegaMed z Bełchatowa, prowadzącą sieć placówek medycznych. W czerwcu 2012 wpłynęło kilka ofert od potencjalnych inwestorów. Inwestorzy, którzy zabronowali najkorzystniejsze oferty zakwalifikowani zostaną do etapu negocjacji warunków transakcji.

Na razie PGE nie udziela informacji, kiedy zostaną w tej sprawie podjęte decyzje. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że ofertę złożyła także spółka pracownicza MegaBest. Poza tym zainteresowanie spółką wykazują podmioty prowadzące działalność medyczną. Cena zakupu udziałów spółki może wynieść około 15 mln zł.

MegaMed świadczy usługi medyczne dla około 76 tysięcy pacjentów.  Oferuje świadczenia zdrowotne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, opieki specjalistycznej, diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej, rehabilitacji oraz stomatologii. Firmom oferuje pakiety zdrowotne i abonamenty.

MegaMed Sp. z o.o. powstała z połączenia czterech istniejących wcześniej spółek medycznych obsługujących pracowników elektrowni i kopalni w Brzeziu, Turowie, Bełchatowie oraz Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Jest siecią placówek medycznych skupiającą całość aktywów w obszarze medycznych w Grupie Kapitałowej PGE. Oddziały spółki znajdują się w Bogatyni (Centrum Medyczne Turów), w Nowym Czarnowie (Centrum Usług Medycznych Dolna Odra) i w Borkach koło Opola (Zakład Usług Profilaktyczno-Leczniczych Megavita). Spółka prowadzi placówki w Łodzi, Gryfinie, Opolu oraz w kilku mniejszych miejscowościach. 100 procentowym właścicielem MegaMed jest PGE GiEK SA.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna to jeden z sześciu koncernów wchodzących w skład największej grupy energetycznej w kraju – Polskiej Grupy Energetycznej. Przedmiotem działalności spółki jest wydobywanie węgla brunatnego oraz wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła. PGE GiEK SA składa się z centrali i 12 oddziałów, które znajdują się na terenie dziewięciu województw naszego kraju. Są to kopalnie węgla brunatnego, elektrownie konwencjonalne oraz elektrociepłownie. Centrala spółki znajduje się w Bełchatowie.
PGE GiEK SA zatrudnia łącznie ponad 21 tys. pracowników. Kapitał zakładowy spółki wynosi: 6 964 382 240 zł.