Piaseczno: aparat do nowoczesnego obrazowania w Centrum Zdrowia

0
573

Centrum Zdrowia wyposażyło jedną ze swoich placówek działających w Piasecznie w nowy aparat USG z możliwością wykonania badania elastograficznego. Aparat trafił do poradni chorób piersi, jedynej działającej w powiecie piaseczyńskim.

Poradnia ta wyposażona jest także w mammograf, rezonans magnetyczny z cewką do badania piersi, wykonuje biopsje cienko- i gruboigłowe.

Elastografia to nowoczesne obrazowanie dedykowanym do badania piersi. Polega na pomiarze właściwości mechanicznych (elastyczności) tkanek przy pomocy ultradźwięków. W tym celu używa się konwencjonalnego aparatu ultrasonograficznego wyposażonego w dodatkowy przetwornik, który znajduje się w głowicy. Badanie jest uzupełnieniem i rozszerzeniem klasycznego badania USG.

Największa przychodnia Centrum Zdrowia zlokalizowana jest w Piasecznie przy ulicy Czajewicza 5/7. Posiada prawie 900 mkw powierzchni, wyposażona jest w pracownię rentgenowską, mammograf, trzy aparaty USG (w tym 4D), gastroskop, sigmoidoskop, pracownię ECHO, EKG i EKG wysiłkowego. Przy ulicy Pomorskiej Centrum prowadzi pracownię diagnostyczną wyposażoną w rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy. W placówce tej działa także dzienny oddział psychiatryczny. Przychodnia przy ulicy Młynarskiej specjalizuje się w stomatologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej.

Przychodnie specjalistyczne Centrum Zdrowia znajdują się także w Ostrołęce, Ustanowie i Konstancinie Jeziornej. Centrum Zdrowia prowadzi też hospicjum domowe. Oferuje świadczenia komercyjne oraz finansowane ze środków NFZ.

Centrum Zdrowia to rodzinna firma powstała w 1998 roku z przekształcenia prywatnego gabinetu ginekologiczno-położniczego. Jest prowadzone przez Centrum Zdrowia Adam Muszyński spółka jawna.