Piaseczno: Centrum Zdrowia realizuje projekt unijny

0
813

Centrum Zdrowia z Piaseczna realizuje projekt dotyczący kompleksowej diagnostyki i leczenia dzieci w poradniach specjalistycznych wraz z opieką nad całą rodziną. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu wynosi 1,8 mln zł. Kwota dofinansowania to prawie 750 tys. zł.

Projekt obejmuje uruchomienie kompleksowej specjalistycznej, stomatologicznej, rehabilitacyjnej oraz międzydyscyplinarnej opieki pediatrycznej oraz opieki nad całymi rodzinami. Działalność tych jednostek będzie wspierana przez usługi pracowni diagnostycznych EEG, EMG, USG i stomatologicznej diagnostyki obrazowej.

Centrum Zdrowia to rodzinna firma powstała w 1998 roku z przekształcenia prywatnego gabinetu ginekologiczno-położniczego. Przychodnie specjalistyczne Centrum Zdrowia znajdują się w Piasecznie, Ostrołęce i Ustanowie.

Firma od 2000 roku współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ponadto klientami Centrum Zdrowia są takie firmy jak Enel-Med, Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Compensa S.A., Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Pramerica Życie Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., Promedis, Falck Medycyna Sp. z o. o. i wiele, wiele innych.

Największa przychodnia Centrum Zdrowia działa w Piasecznie przy ulicy Czajewicza 5/7. Posiada prawie 900 mkw powierzchni, wyposażona jest w pracownię rentgenowską, mammograf, trzy aparaty USG (w tym 4D), gastroskop, sigmoidoskop, pracownię ECHO, EKG i EKG wysiłkowego. W 2011 roku Centrum otworzyło nową placówkę diagnostyczną wyposażoną w rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy.