Piaski: nowa poradnia ziołolecznictwa w Centrum Rehabilitacji

0
1047


We wrześniu 2014 w Bonifraterskim Centrum Rehabilitacji pw. Świętego Benedykta Menni w Piaskach otwarta została nowa poradnia ziołolecznictwa. Koszt porady wynosi 40 zł.

Bonifraterskie Centrum Rehabilitacji w Piaskach-Marysinie specjalizuje się w rehabilitacji neurologicznej dla pacjentów po udarach mózgu, operacjach neurochirurgicznych, urazach, chorych na SM oraz chorobę Parkinsona. Oferuje także rehabilitację w schorzeniach narządu ruchu, w reumatologii, rehabilitację wieku podeszłego oraz rehabilitację w pediatrii.

W placówce prowadzona jest rehabilitacja w warunkach oddziału szpitalnego, dzienna oraz ambulatoryjna. Usługi są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt placówki na rok 2013 ma wartość 6 845 492,40 zł i przeznaczony jest na rehabilitację leczniczą.

Placówka jest jednym z 4 bonifraterskich szpitali działających w Polsce. Pozostałe zlokalizowane są w Katowicach, Krakowie ora w Łodzi. Zakon prowadzi też Zespół Poradni i Lecznictwa w Warszawie. W Europie Zakon Bonifratrów prowadzi kilkadziesiąt placówek medycznych, których tradycje sięgają XVII wieku.