Pierwsza operacja kręgosłupa w Szpitalu Lux Med

0
1379

W ubiegłym tygodniu w Szpitalu Lux Med w Warszawie po raz pierwszy odbyła się operacja kręgosłupa. Dr. n. med. Piotr Bojarski, neurochirurg wykonał obustronną laminotomię odbarczającą odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Zabieg polega na usunięciu fragmentu kręgosłupa w celu zmniejszenia ucisku na korzenie nerwowe umiejscowione w kanale kręgowym. Głównym wskazaniem do wykonania laminotomii jest zwężenie światła kanału kręgowego zwane stenozą.

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, w ułożeniu na brzuchu. Zabieg trwa około 2 godzin. W ciągu 6 tygodni pacjent stopniowo wraca do codziennych aktywności.

Szpital Lux Med został uruchomiony w sierpniu 2010 roku. Placówka mieści się przy ulicy Puławskiej 455, na warszawskim Ursynowie. Z usług szpitala można skorzystać odpłatnie oraz w ramach kontraktu z NFZ.

W ofercie placówki znajdują się zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii ogólnej, urologicznej, naczyniowej, onkologicznej, plastycznej, dziecięcej oraz ortopedii, ginekologii, laryngologii. Szpital oferuje także pomoc w stanach nagłych – usługi z zakresu chirurgii i ortopedii w zakresie możliwym do wykonania w obrębie pomocy ambulatoryjnej, a także badania diagnostyczne oraz endoskopię przewodu pokarmowego.

Konsultacje specjalistyczne kwalifikujące do zabiegów operacyjnych, a także konsultacje pooperacyjne dostępne są w przychodni mieszczącej się w szpitalu.

Grupa Lux Med prowadzi obecnie siedem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), pięć szpitali w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med),  drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia),  trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center), a kolejne dwa to szpitale onkologiczne (Magodent).

Opieka medyczna świadczona jest przez Lux Med w 181 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach Lux Med i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed rozwijane są specjalistyczne przychodnie lekarskie przeznaczone dla klientów „fee for service”. Pod opieką Grupy Lux Med znajduje się ponad 1 600 000 pacjentów.