Placówki spółki Szpitale Polskie z kontraktem na kardiologię inwazyjną

0
1077


6 marca 2017 oddziały kardiologiczne Szpitala Polskiego w Drawsku Pomorskim oraz Szpitala Polskiego w Sztumie otrzymały od Narodowego Funduszu Zdrowia informację o zdobyciu kontraktów na świadczenie usług z zakresu kardiologii i procedur hemodynamicznych (kardiologia inwazyjna).

Kontrakty w obu placówkach będą obowiązywały od 1 kwietnia 2017 roku. Od tego dnia mieszkańcy powiatu drawskiego oraz powiatu sztumskiego będą mieć dostęp do planowanego leczenia z zakresu kardiologii.

Obecny kontrakt Drawskiego Centrum Specjalistycznego z NFZ na rok 2017 ma wartość prawie 10 mln zł i dotyczy między innymi leczenia szpitalnego w zakresie położnictwa i ginekologii, pediatrii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, neonatologii, chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej oraz anestezjologii i intensywnej terapii, a także ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz rehabilitacji leczniczej. Placówka oferuje także podstawową opiekę zdrowotną.

Aktualna wartość kontraktu Szpitala Polskiego w Sztumie na rok 2017 wynosi ponad 18  mln zł. Kontrakt finansuje leczenie szpitalne w zakresie otolaryngologii, chorób wewnętrznych, neonatologii, otolaryngologii, kardiologii, pediatrii, położnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej, neurologii, reumatologii oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Poza tym kontrakt dotyczy także ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych, rehabilitacji leczniczej oraz ratownictwa medycznego.

Spółka Szpitale Polskie S.A. prowadzi także Szpital Polski im. Św. Elżbiety w Katowicach.