Płock: nowa placówka CM Medica

0
2206
Źródło: www.atrium-mosty.pl
Źródło: www.atrium-mosty.pl

Centrum Medyczne Medica, wchodzące w skład Grupy PZU, otworzyło nową, trzecią już w Płocku, przychodnię, która działa w Centrum Handlowym Atrium Mosty. Placówka zlokalizowana jest na pierwszym piętrze budynku, zajmuje około 230 mkw powierzchni.

Przychodnia oferuje konsultacje lekarza rodzinnego w ramach podstawowej opieki zdrowotnej oraz komercyjne konsultacje specjalistyczne. Działają tutaj poradnie: kardiologiczna, ortopedyczna, ginekologiczno-położnicza, chirurgii dziecięcej, endokrynologiczna, neurologiczna, ortopedyczna, pulmonologiczna i urologiczna. Pacjenci mogą także korzystać z gabinetu medycyny estetycznej i kosmetologii.

– Naszym celem jest świadczenie jak najlepszej jakości usług i zapewnienie komfortu pacjentom, dlatego zdecydowaliśmy się na otwarcie placówki w dogodnej lokalizacji, by być jeszcze bliżej ludzi. Do zespołu Centrum Medycznego Atrium Mosty dołączą nowi specjaliści: lekarz Barbara Krzemińska, ginekolog oraz Łukasz Rosiak – ortopeda. Przenieśliśmy tutaj również gabinet medycyny estetycznej i kosmetologii, w którym przyjmuje lekarz z wieloletnim doświadczeniem Barbara Jerschina – mówi dyrektor Centrum Medycznego Estera Osttrowska-Liberek.

Na terenie Płocka działają poza tym dwie przychodnie Centrum Medycznego Medica, zlokalizowane przy ulicy Chemików 7 oraz przy ulicy Kutrzeby 1. Placówki oferują usługi medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i lecznictwa specjalistycznego w systemie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego wraz z szerokim zapleczem diagnostycznym (oferującym także badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego) oraz rehabilitacją leczniczą. Realizują też szereg programów w zakresie promocji zdrowia i szerzenia oświaty zdrowotnej. Oferują medycynę pracy.

Przy ulicy Medycznej 8 działa pracownia rezonansu magnetycznego.

Na początku roku 2018 spółka nawiązała współpracę z NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej, starając się w ten sposób uzupełnić istotny lokalny deficyt specjalistów sprawujących opiekę nad pacjentami z chorobami nowotworowymi.

Medica działa na rynku usług medycznych od 20 lat. Od 2014 roku należy do Grupy PZU, która inwestuje w placówki medyczne. Centrum przed przejęciem przez PZU działało jako Orlen Medica.