Płock: powstało Centrum Medyczne Medic Park

0
995


W Płocku zostało otwarte nowe Centrum Medyczne Medic Park. Placówka oferuje konsultacje specjalistyczne, diagnostykę i  rehabilitację, a także zabiegi wykonywane w trybie ambulatoryjnym, na przykład w zakresie chirurgii naczyniowej.

Placówka mieści się przy ulicy Kolegialnej 18 i zajmuje kilka pięter kamienicy. Placówkę prowadzi Medic Park spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowana w lutym 2016 roku. Prezesem zarządu spółki jest Robert Makówka, a członkami zarządu – Grażyna Witte i Lech Mikołajewski.

Robert Makówka jest także prezesem spółki Chirurgicum sp. z o.o., która prowadzi gabinety lekarskie przy ulicy Padlewskiego 4a w Płocku. Nowa placówka będzie kontynuowała działalność Chirurgicum, z rozszerzeniem o nowe specjalności.

Strona internetowa Medic Park informuje o 31 poradniach specjalistycznych działających w Medic Park. Są wśród nich takie poradnie jak foniatryczna, poradnia wad postawy, preluksacyjna, zdrowia psychicznego, onkologiczna, chirurgii onkologicznej, medycyny pracy czy medycyny sportowej. Placówka posiada także punkt pobrań krwi, pracownię USG, gabinet zabiegowy, pracownię endoskopii i pracownię badań słuchu.

Robert Makówka był do 2008 roku prezesem Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej, który przekształcał w spółkę. Później pełnił funkcję prezesa Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Razem z grupą ortopedów ze Szpitala Miejskiego Świętej Trójcy w Płocku założył Szpital Chirurgicum, który specjalizował się w planowych zabiegach z zakresu ortopedii i chirurgii, a także w mniejszym zakresie – ginekologii, laryngologii i urologii. Został otwarty w styczniu 2010 roku. Pomimo wielu starań nie otrzymał kontraktu z NFZ na oferowane świadczenia.