Połączenie Bik-Medu i Puckiego Centrum Medycznego

0
901


Właściciel NZOZ-u Bik-Med oraz Puckiego Centrum Medycznego łączy oba zakłady. W wyniku połączenie wszystkie placówki będą działały pod nazwą Puckie Centrum Medyczne.

Bik-Med działa od 2000 roku. Prowadzi pięć przychodni – w Pucku,  Leśniewie, Gniewinie, Starzynie i w Gdyni. Placówki w Gdyni, Pucku i Gniewinie oferują oprócz podstawowej opieki zdrowotnej, także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, diagnostykę, medycynę sportową (w Gdyni i w Pucku). Przychodnie w Leśniewie i Starzynie prowadzą tylko poradnie podstawowej opieki zdrowotnej.

Bik-Med posiada kontrakt na swoje usługi z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jego wartość na rok 2013 wynosi 1 742 262,32 zł. Kontrakt dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w kilkunastu poradniach, rehabilitacji leczniczej oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

Spółka Puckie Centrum Medyczne powstała 5 lat temu, w związku z zainteresowaniem właściciela Bik-Medu przejęciem działalności szpitala w Pucku. Obecnie Puckie Centrum Medyczne prowadzi działalność w Pucku przy ulicy Wojska Polskiego 16 (w tej samej siedzibie, w której działa NZOZ Bik-Med). Oferuje świadczenia w zakresie rehabilitacji, endoskopii, chirurgii jednego dnia.

NZOZ Puckie Centrum Medyczne posiada kontrakt na rok 2013 o wartości 488 744,40 zł, przeznaczony na badania w zakresie endoskopii oraz na rehabilitację leczniczą.

Właścicielem Bik-Medu oraz Puckiego Centrum Medycznego jest Krzysztof Dzietczyk.