Polmed planuje Centrum Medyczne w Krakowie

0
948


Spółka Polmed, prowadząca sieć placówek ambulatoryjnych, planuje utworzenie centrum medycznego w Krakowie. Przychodnia powstanie przy ulicy Jasnogórskiej 11. Spółka zależna Polmed S.A. – Polmed Development sp. z o.o. zawarła warunkową umowę najmu dotyczącą lokalu przeznaczonego na ten cel.

Lokal mieści się w budynku biurowo-handlowym, jego powierzchnia wznosi około 465 mkw, lokal posiada także 10 miejsc parkingowych. Umowa najmu zostaje zawarta na 20 lat, okres ten liczony jest od daty uzyskania przez Polmed wpisu nowo powstałej placówki do rejestru działalności leczniczej, jednak nie wcześniej niż od dnia 1 stycznia 2013 r. Szacowana całkowita wartość umowy za cały okres jej obowiązywania to około 7.512 tys. zł. Umowa najmu została zawarta ze spółką MIX Jasnogórska sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

Spółka Polmed prowadzi w tej chwili 15 przychodni zlokalizowanych w największych miastach Polski: Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Sosnowcu, Starogardzie Gdańskim, Wrocławiu oraz Warszawie. Jeszcze w roku 2012 Polmed otworzy nowe centrum medyczne w Gdyni. Także na rok 2012 zapowiadane było otwarcie placówki w Warszawie, jednak spółka nie uzyskała w określonym terminie pozwolenia na prace modernizacyjne lokalu przeznaczone na nowe centrum. Do końca roku 2012 Polmed zapowiadał otwarcie w sumie 8 nowych centrów medycznych.