Polmed: przesunięcie terminu otwarcia placówki

0
928

Zarząd Polmed S.A. poinformował o kolejnym przesunięciu terminu oddania do użytku centrum medycznego w Warszawie przy ulicy Puławskiej. Spółka poinformowała także o podpisaniu umowy najmu pomieszczeń na warszawskim Ursynowie, gdzie również ma powstać nowa placówka sieci.

Otwarcie nowego centrum medycznego w Warszawie początkowo było zapowiadane na III kwartał 2011 roku. We wrześniu 2011 spółka poinformowała, że dotrzymanie tego terminu będzie niemożliwe i że placówka zostanie otwarta w IV kwartale. Jednak ten termin również nie został dotrzymany. Komunikat w tej sprawie informuje, że przyczyną są przedłużające się procedury administracyjne. Według najnowszej informacji otwarcie tej placówki nastąpi w I kwartale roku 2012. Centrum medyczne przy ulicy Puławskiej zajmie pomieszczenia o powierzchni 1500 mkw. Koszt inwestycji wyniesie 4 mln zł.

Polmed planuje także otwarcie kolejnej placówki w Warszawie. W tym celu została zawarta umowa najmu pomiędzy spółką zależną Polmedu – Polmed Development sp. z o.o. a spółką Nomos z Gdańska. Przedmiotem umowy jest część budynku położonego w Warszawie przy Alei Komisji Edukacji Narodowej 105, o powierzchni użytkowej 520,56 mkw wraz z sześcioma miejscami postojowymi. Umowa została zawarta na 20 lat. Szacowana całkowita wartość umowy za cały okres jej obowiązywania to około 4.509 tys. zł.

Polmed prowadzi już dwie placówki w Warszawie – przy ulicy Grzybowskiej 61 (w budynku Platinum Towers) oraz przy ulicy Targowej 24. Poza tym sieć placówek Polmedu obejmuje trzy centra medyczne w Starogardzie Gdańskim (tam znajduje się też siedziba spółki), centra medyczne w Rywałdzie, Semlinie, Tczewie, Pinczynie, Zblewie, trzy centra w Gdańsku, centra w Gdyni, Olsztynie, Sosnowcu, Krakowie, Katowicach i Poznaniu. Centra Polmed świadczą usługi ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i diagnostyki w zakresie kilkunastu dziedzin medycyny, zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm. W październiku 2010 roku Polmed zadebiutował na GPW.