Polmed: rozwiązanie umowy najmu w Warszawie

0
896


Zarząd spółki Polmed poinformował o rozwiązaniu mowy najmu budynku położonego na warszawskim Ursynowie. W budynku miało powstać nowe centrum medyczne. Umowa została rozwiązana z powodu nieuzyskania przez Polmed Development zezwolenia na budowę.

Przedmiotem umowy była część budynku położonego przy Alei Komisji Edukacji Narodowej 105, o powierzchni użytkowej 520,56 mkw wraz z sześcioma miejscami postojowymi. Umowa została zawarta przez Polmed Development i wynajmującym Nomos sp. z o.o. sp. komandytowa z siedzibą w Gdańsku i miała wejść w życie pod warunkiem, że do 31 maja 2012 roku Polmed uzyska ostateczne pozwolenie na wykonanie określonych w projekcie zmian budowlanych. Zmiany te dotyczyły dostosowania obiektu do działalności medycznej. Pomimo przedłużenia tego terminu Polmed Development Sp. z o.o. nie uzyskał pozwolenia na budowę. Umowa została więc rozwiązana 2 lipca 2012 roku.

Umowa najmu zawarta miała być na 20 lat, liczonych od daty przekazania lokalu najemcy (po spełnieniu warunku). Szacunkowa całkowita wartość umowy za cały okres jej obowiązywania wynosić miała około 4.509.000 zł.

Polmed prowadzi w tej chwili trzy placówki w Warszawie. Cała sieć centrum medycznych Polmed to 15 przychodni zlokalizowanych w największych miastach Polski: Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Sosnowcu, Starogardzie Gdańskim, Wrocławiu oraz Warszawie. Jeszcze w roku 2012 Polmed otworzy nowe centrum medyczne w Gdyni. Także na rok 2012 zapowiadane było otwarcie placówki w Warszawie. Do końca roku 2012 Polmed zapowiadał otwarcie w sumie 8 nowych centrów medycznych.