Polmed S.A. poszukuje inwestora

0
716

Polmed S.A, prowadzący sieć placówek ambulatoryjnych, poszukuje inwestora strategicznego. W tym celu spółka zawarła umowę z firmą Ernst & Young Corporate Finance Sp. z o.o.. Przedmiotem umowy jest doradztwo w procesie poszukiwania inwestora.

Polmed chce pozyskać kapitał na dalszy rozwój spółki. Usługi firmy doradczej będą świadczone na zasadzie wyłączności i będą obejmować wsparcie transakcyjne oraz doradztwo w związku z potencjalną transakcją.

Polmed S.A. prowadzi 16 placówek zlokalizowanych w największych miastach Polski: Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Sosnowcu, Starogardzie Gdańskim, Wrocławiu oraz Warszawie. Najmłodszą placówką jest przychodnia otwarta w marcu 2013 roku w Krakowie przy ulicy Jasnogórskiej. Placówki świadczą usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji, stomatologii oraz diagnostyki. Oferują też wizyty domowe oraz medycynę pracy.

Grupa Kapitałowa Polmed składa się ze spółek : Polmed S.A. (podmiot dominujący) oraz ze spółek zależnych – Polmed Zdrowie sp. z o.o. i Polmed Development sp. z o.o. Spółka Polmed S.A. jest kontrolowana przez Polmed Medical Rarosław Szubert, Romuald Magdoń sp. z j. za pośrednictwem spółki Polmed-Medical Limited z siedzibą w Larnace (Cypr).

Grupa Polmed osiągnęła w 2012 roku (za cztery kwartały narastająco) przychody ze sprzedaży w wysokości 45 467 tys. zł. W stosunku do roku 2011 nastąpił wzrost o 34 procent. Polmed uzyskuje przychody zarówno z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia na usługi refundowane, jak i z usług komercyjnych.