Polmed zarejestrował nową placówkę w Krakowie

0
863

Spółka Polmed, prowadząca sieć placówek ambulatoryjnych, poinformowała o uzyskaniu wpisu do rejestru podmiotów działalności leczniczej nowej placówki, która powstanie w Krakowie. Placówka powstanie przy ulicy Jasnogórskiej 11.

Po uzyskaniu wpisu do rejestru weszła w życie umowa najmu pomieszczeń nowej placówki, zawarta w lipcu 2012 roku. Spółka zależna Polmed S.A. – Polmed Development sp. z o.o. zawarła warunkową umowę najmu ze spółką MIX Jasnogórska sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

Lokal mieści się w budynku biurowo-handlowym, jego powierzchnia wynosi około 465 mkw, posiada 10 miejsc parkingowych. Umowa najmu została zawarta na 20 lat. Szacowana całkowita wartość umowy za cały okres jej obowiązywania to około 7.512 tys. zł.

Spółka Polmed prowadzi w tej chwili 15 przychodni zlokalizowanych w największych miastach Polski: Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Sosnowcu, Starogardzie Gdańskim, Wrocławiu oraz Warszawie. Jeszcze w roku 2012 Polmed otworzy nowe centrum medyczne w Gdyni. Także na rok 2012 zapowiadane było otwarcie placówki w Warszawie, jednak spółka nie uzyskała w określonym terminie pozwolenia na prace modernizacyjne lokalu przeznaczone na nowe centrum. Do końca roku 2012 Polmed zapowiadał otwarcie w sumie 8 nowych centrów medycznych.