Polmedic: kontrakt na radiologię w szpitalu w Radomiu

0
942

Od sierpnia 2015 roku Grupa Polmedic wykonuje usługi radiologiczne w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Oferta Grupy została wybrana w ramach konkursu ogłoszonego przez szpital. Do zadań Polmedic należy wykonywanie badań radiologicznych oraz ich opisywanie.

Wcześniej usługi te świadczyła dla radomskiej placówki firma Euromedic, obecnie funkcjonująca pod nazwą Affidea. Affidea również zgłosiła się do nowego konkursu, jednak oferta Polmedic była korzystniejsza.

Polmedic to polska firma działająca na rynku usług medycznych od 2001 roku. W ciągu kilkunastu lat działalności z jednej poradni rehabilitacyjnej stała się siecią siedmiu placówek medycznych funkcjonujących w Radomiu. Od roku 2013 Polmedic wraz z przejętą spółką Prof-Med tworzy Grupę Polmedic.

Placówki Grupy oferują podstawową opiekę medyczną, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę, rehabilitację medyczną, medycynę pracy oraz zabiegi chirurgii jednego dnia w zakresie ortopedii, otolaryngologii, ginekologii, urologii, chirurgii ogólnej oraz plastycznej.

Placówki Polmedic działają w Radomiu przy ulicach: Domagalskiego 7, Okulickiego 4, Okulickiego 76, Toruńskiej 1 oraz Osiedlowej 9. Opieką obejmują ponad 20 tysięcy pacjentów miesięcznie. Są to zarówno pacjenci indywidualni korzystający z pakietów medycznych i świadczeń w ramach NFZ, jak i pacjenci korporacyjni korzystający z firmowych pakietów medycznych oraz medycyny pracy.

Kontrakt placówek Polmedic zawarty z NFZ na rok 2015 ma wartość 6 023 239,84 zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego w zakresie chirurgii jednego dnia, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień oraz rehabilitacji leczniczej. Kontrakt Prof-Medu na rok 2015 ma wartość 2 747 839,72  zł i dotyczy AOS, leczenia szpitalnego w zakresie chirurgii jednego dnia oraz rehabilitacji leczniczej.