Polmedic: przejęcie przychodni specjalistycznej z Radomia

0
989

Polmedic z Radomia przejął NZOZ Przychodnię Specjalistyczną ,,Danuta Macierzyńska i Partnerzy Lekarze”, poszerzając swoja działalność o pięć poradni specjalistycznych zakontraktowanych w ramach umowy z NFZ.

Nowe poradnie specjalistyczne, czyli alergologiczna, neurologiczna, dermatologiczna, laryngologiczna i logopedyczna zostały umieszczone w trzech lokalizacjach Polmedic przy ulicy Osiedlowej 9, Domagalskiego 7 oraz Okulickiego 76. Poradnia logopedyczna jest nowością w zakresie usług Polmedic.

Polmedic to polska firma działająca na rynku usług medycznych od 2001 roku. W ciągu kilkunastu lat działalności z jednej poradni rehabilitacyjnej stała się siecią siedmiu placówek medycznych funkcjonujących w Radomiu. Od roku 2013 Polmedic wraz z przejętą spółką Prof-Med tworzy Grupę Polmedic.

Placówki Grupy oferują podstawową opiekę medyczną, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę, rehabilitację medyczną, medycynę pracy oraz zabiegi chirurgii jednego dnia w zakresie ortopedii, otolaryngologii, ginekologii, urologii, chirurgii ogólnej oraz plastycznej.

Placówki Polmedic działają w Radomiu  przy ulicach: Domagalskiego 7, Okulickiego 4, Okulickiego 76, Toruńskiej 1 oraz Osiedlowej 9. Opieką obejmują ponad 20 tysięcy pacjentów miesięcznie. Są to zarówno pacjenci indywidualni korzystający z pakietów medycznych i świadczeń w ramach NFZ, jak i pacjenci korporacyjni korzystający z firmowych pakietów medycznych oraz medycyny pracy.

Kontrakt placówek Polmedic zawarty z NFZ na rok 2016 ma wartość ponad 8,8 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego w zakresie chirurgii jednego dnia, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień oraz rehabilitacji leczniczej.