Położna ze szpitala w Blachowni najlepsza na Śląsku

0
379

W 7 edycji ogólnopolskiego konkursu „Położna na Medal” w kategorii – laureatki wojewódzkie – województwo śląskie zwyciężyła Patrycja Rataj, położna oddziału ginekologii i położnictwa w Szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni, należącym do Grupy Scanmed.

Konkurs jest organizowany przez Akademię Malucha Alantan i objęty patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni.

W konkursie na najlepsze położne głosują pacjenci oraz ich rodziny. Wybierana jest najlepsza położna w każdym województwie oraz trzy najlepsze w kraju.

Patrycja Rataj jest położną w szpitalu w Blachowni od listopada 2018 roku. Jest absolwentką Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz Uniwersytetu Opolskiego Została doceniona za fachową pomoc udzielaną pacjentkom oraz  życzliwe podejście do pacjentek i personelu.

Czytaj także: Szpital w Blachowni zainwestował w oddział ginekologiczno-położniczy>>>

Szpital im. Weigla w Blachowni działa w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (sieć szpitali) i przyjmuje chorych w stanie zagrożenia zdrowia i życia.

Placówka prowadzi oddziały: chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny oraz pediatryczny. Działa tutaj także zespół poradni specjalistycznych, pracownie diagnostyczne oraz nocna i świąteczna pomoc lekarska.

Na początku 2020 roku szpital otrzymał pozytywną ocenę w procesie akredytacji Ministerstwa Zdrowia, a pod koniec 2019 roku – po raz kolejny certyfikat „Szpital bez bólu”.

Jesienią 2020 roku część łóżek szpitala została przeznaczona na potrzeby pacjentów chorych na Covid-19.

Czytaj także: Grupa Scanmed realizuje misję publiczną>>>