Polska Federacja Szpitali: nabór kandydatów do Programu HOPE Exchange 2016

0
943

Europejska Federacja Szpitali HOPE przy współpracy z Polską Federacją Szpitali zaprasza osoby pełniące stanowiska kierownicze w szpitalach oraz jednostkach związanych z lecznictwem szpitalnym do uczestnictwa w Programie HOPE Exchange 2016.

Program będzie obejmował czterotygodniowy staż w wybranym szpitalu w jednym z krajów europejskich oraz obligatoryjny udział w końcowej konferencji programowej zwanej Agorą, która będzie miała miejsce w Rzymie.

Temat wiodący tegorocznego Programu brzmi „Innowacje w szpitalach oraz ochronie zdrowia: droga do rozwoju”. Uczestnictwo w programie daje wyjątkową szansę na wzbogacenie doświadczenia zawodowego, jest certyfikowane prestiżowym dyplomem przez HOPE.

Nabór kandydatów trwa do 31 października 2015 roku.

Staż potrwa od 9 maja do 5 czerwca 2016 roku. Konferencja natomiast odbędzie się od 6 do 8 czerwca 2016 roku.

Program stażu szpitalnego przygotowywany jest przez zapraszającego (szpital w EU) w porozumieniu i zgodnie z preferencjami zapraszanego uczestnika.

Program HOPE Exchange jest programem multidyscyplinarnym, dedykowanym profesjonalistom chcącym rozwijać swoje zdolności zawodowe na poziomie europejskiej ochrony zdrowia. Nie jest to stricte program medyczny lub techniczny.

Program służy wymianie menedżerów ochrony zdrowia pomiędzy różnymi krajami w Europie. Wskazane jest zatem zaproponowanie zaproszenia na wymianę przez szpital delegujący polskiego uczestnika dla któregoś z uczestników z innych krajów, jeżeli nie bieżącej edycji, to w którejś z kolejnych.  

Informacje na temat naboru kandydatów znajdują się na stronie www.federacjaszpitali.pl