Polskie placówki na Health and Medical Tourism Show London

0
1108

Medicover Hospital, Carolina Medical Center oraz Scanlab z Łodzi będą uczestniczyć w targach Health and Medical Tourism Show, które odbędą się w dniach od 11 do 13 lipca 2013 roku w Londynie. Przedsięwzięciu towarzyszy wystawa 50+ Show, pokazująca rynek usług dla osób starszych.

– Nasza obecność na targach ma na celu zapoznanie potencjalnych pacjentów z ofertą naszej placówki oraz przyciągnięcie klientów z zagranicy – mówi Piotr Drwal, prezes spółki Scanlab.

Obecnie około 2 procent przychodów firmy pochodzi z opłat wnoszonych przez pacjentów zagranicznych. Spółka chce to zmienić, wzbogacając swoją ofertę o atrakcyjne pakiety. Na przykład pakiet kardiologiczny obejmuje 3-dniową diagnostykę, w kierunku chorób serca, łącznie z badaniami USG serca oraz rezonansem magnetycznym serca. Cena pakietu to 1200 euro. Przyjmując pacjenta z zagranicy, Scanlab odbiera go z lotniska i organizuje cały pobyt w placówce.

Targi Health and Medical Tourism Show odbywają się od 2008 roku, targi 50+ Show – od 2007 roku. Gromadzą setki wystawców z całego świata oraz tysiące odwiedzających. Ubiegłoroczne przedsięwzięcie odwiedziło w ciągu trzech dni 10 764 gości.

W tegorocznych targach oprócz spółek Medicover Hospital, Scanlab oraz Carolina Medical Center wezmą także udział Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, prowadzące sieć placówek kardiologicznych, głównie na południu Polski.