Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca zainwestowały w spółkę Med-Pro

0
1472


Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, spółka, której jednym z udziałowców jest fundusz private equity Advent International, zainwestowały w spółkę Med-Pro ze Zgierza, zajmującą się leczeniem chorób sercowo-naczyniowych na terenie województwa łódzkiego. Jest to kolejna w roku 2012 inwestycja Klinik. PAKS kupił większościowe udziały Med-Pro.

Zgierskie Centrum Kardiologii Med-Pro działa na rynku od 2 lat oferując pacjentom z województwa łódzkiego 24-godzinny dyżur hemodynamiczny oraz szeroki wachlarz usług między innymi w zakresie kardiologii interwencyjnej, implantacji rozruszników i kardiowerterów/defibrylatorów.

– Lokalizacja placówki w szpitalu wojewódzkim w Zgierzu jest bardzo ważna z uwagi na dużą populację tego miasta. Daje możliwość strategicznego rozwoju usług w zakresie nie tylko kardiologii inwazyjnej – mówi Katarzyna Adamek, Prezes Zarządu American Heart of Poland S.A. Ośrodek ten docelowo może stanowić ważne zaplecze referencyjne dla naszych ośrodków w województwie łódzkim – dodaje.

Dzięki połączeniu sił z siecią Polsko-Amerykańskich Klinik Serca działalność Med-Pro będzie konsekwentnie rozwijana. Jest to szczególnie ważne ze względu na to, że w całym województwie łódzkim od wielu lat odnotowuje się najwyższą w kraju umieralność, głównie właśnie z powodu chorób krążenia. Region ten jak żaden inny potrzebuje pilnego zwiększania dostępu chorych do bezpłatnych specjalistycznych usług kardiologicznych.
– Liczymy na harmonijną i owocną współpracę z zespołem medycznym szpitala wojewódzkiego w Zgierzu. Wierzymy, że wspólnie uda nam się rozwiązać problemy zdrowotne mieszkańców tego regionu – mówi Katarzyna Adamek, Prezes Zarządu American Heart of Poland S.A.

To już druga w tym roku inwestycja Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. 20 marca 2012 roku Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca kupiły od Grupy Scanmed większościowy pakiet udziałów w spółce Carint Scanmed, umacniając tym samym swoją pozycję w województwie małopolskim i podkarpackim.

Spółka Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca prowadzi oddziały w Ustroniu, Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej, Kędzierzynie-Koźlu, Mielcu, Polanicy Zdroju, Nysie, Tychach,  Chrzanowie i Starachowicach. Tylko w ubiegłym roku w ośrodkach AHP leczono około 20 tysięcy chorych, w tym ponad pięć tysięcy chorych z zawałem serca.

Polsko Amerykańskie Kliniki Serca posiadają także Centrum Badawczo-Rozwojowe, na które składa się nowoczesny Oddział Kardiochirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej w Bielsku-Białej oraz Pracownia Doświadczalna w Kostkowicach. Dzięki unijnym środkom z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, z puli na wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki w wysokości 18 mln zł, w Centrum prowadzone będą badania nad leczeniem wad zastawkowych serca, niewydolności serca oraz w zakresie zaburzeń krzepnięcia i leczenia