Poznań: CenterMed partnerem medycznym klubu sportowego

0
911


CenterMed został partnerem medycznym Klubu Sportowego Kozły Poznań. Od kwietnia 2014 zawodnikami klubu opiekują się lekarze i rehabilitanci CenterMed Poznań.

Klub Kozły Poznań jest jedną z ośmiu TOP ligowych drużyn Futbolu Amerykańskiego w Polsce. Swoją działalność rozpoczął w 2005 roku, jest członkiem Stowarzyszenia Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego i gra w najwyższej klasie rozgrywkowej Futbolu Amerykańskiego w naszym kraju. W Polsce działają 74 zespoły futbolu amerykańskiego grające w różnych klasach rozgrywkowych.

Placówka Center Med w Poznaniu mieści się w centrum miasta i zajmuje pomieszczenia o powierzchni ponad 1000 m kw. Oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz rehabilitacji. Można tutaj wykonać badania laboratoryjne oraz w ramach diagnostyki obrazowej: m.in. RTG, USG Dopplera, a także spirometrię, EEG, EKG, echo serca, próbę wysiłkową, badania holterowskie.

Usługi medyczne realizowane są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz komercyjnie. Kontrakt CenterMed zawarty z wielkopolskim oddziałem NFZ ma wartość 1,2 mln zł. Środki te finansują usługi w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji, zarówno w placówce w Poznaniu jak i w przychodni CenterMed w Mosinie, która prowadzi 4 poradnie. CenterMed w Poznaniu świadczy także kompleksowe usługi z zakresu medycyny pracy.

CenterMed działa od kilkunastu lat, oferujące usługi ambulatoryjne, diagnostyczne oraz szpitalne. Kluczowym obszarem działalności Grupy jest opieka medyczna dla środowisk akademickich. Placówki CenterMed znajdują się między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i w Brzesku.