Poznań: Genesis realizatorem Tygodnia Chorób Rzadkich

0
826


Centrum Genetyki Medycznej Genesis, jako wiodąca firma genetyczna w Polsce, specjalizująca się w diagnostyce chorób rzadkich,  uzyskała oficjalną rekomendację organizacji Eurordis, inicjatora wydarzenia,  na realizację Tygodnia Chorób Rzadkich w dniach od 29 lutego do 5 marca 2016 roku.

W tym czasie lekarze specjaliści genetyki klinicznej z Centrum Genesis będą udzielać bezpłatnych konsultacji osobom zmagającym się z chorobami rzadkimi.

Porady będą dostępne w poradniach Genesis w Poznaniu i Zielonej Górze  oraz w partnerskich punktach pobrań w Częstochowie, Kielcach, Krakowie  i Szczecinie.

29. lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Chorób Rzadkich. Zbadano, iż 80 procent chorób rzadkich ma podłoże genetyczne, dlatego szczególnie ważna jest ekspercka wiedza lekarzy specjalistów genetyki klinicznej.

Centrum Genetyki Medycznej Genesis działa od 1999 roku (początkowo działało jako Centrum Genetyki Medycznej, od 2009 roku pod obecną nazwą). Specjalizuje się w diagnostyce chorób genetycznych, wad wrodzonych, niepowodzeń rozrodu i poradnictwie genetycznym.

Poradnie Genetyczne Genesis działają w Poznaniu (przy ulicy Grudzieniec 4) oraz w Zielonej Górze (przy ulicy Towarowej 20). Poza tym Centrum posiada ponad 40 jednostek partnerskich na terenie całej Polski.

Centrum to jedyna w Polsce placówka medyczna posiadająca tak szeroką ofertę badań genetycznych (ponad 200) i udzielająca konsultacji z zakresu poradnictwa genetycznego. Realizuje świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.