Poznań: implanty Pillar w Szpitalu Med-Polonia

0
971


Prywatny Szpital Med-Polonia z Poznania wprowadził do swojej oferty nową, unikatową, małoinwazyjną technikę leczenia chrapania oraz łagodnych bezdechów sennych przy pomocy implantów Pillar. Koszt zabiegu wszczepienia implantów wynosi 1700 zł (koszt nie obejmuje ceny implantów).

Zabieg polega na wszczepieniu w tkanki podniebienia trzech niewielkich rozmiarów implantów Pillar. Jest to kilkunastominutowy zabieg ambulatoryjny wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Implanty są są niewidoczne, nie mają wpływu na barwę głosu ani na połykanie. Optymalny efekt ograniczenia chrapania uzyskuje się już po ok. 3 miesiącach od zabiegu.

Med-Polonia to prywatny szpital i przychodnia. Placówka specjalizuje się w ortopedii i kompleksowej rehabilitacji. Prowadzi oprócz Szpitala Med-Polonia także Ortop Poliklinikę, specjalistyczny ośrodek ukierunkowany na diagnostykę i leczenie schorzeń i zniekształceń narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem rzadkich schorzeń i powikłań wcześniejszego leczenia.

Med-Polonia oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2012 ma wartość 3 772 444,30 zł i dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie położnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej, urologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, na które jest przeznaczone 3 663 244,3 mln zł, oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, którą finansuje 109 200 zł.