Poznań: Lecznica Certus przejęła przychodnię Zdrowie Rodziny

0
730

Od kwietnia 2018 roku Prywatna Lecznica Certus poszerzyła swoją działalność o nową przychodnię Zdrowie Rodziny, mieszczącą się na osiedlu Wichrowe Wzgórze 122 w Poznaniu.

Zdrowie Rodziny działa od 2000 roku. Przychodnia oferuje usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, obejmując opieką prawie 10 tysięcy pacjentów. Zespół lekarski Zdrowia Rodziny tworzy 4 lekarzy rodzinnych oraz 2 pediatrów.

– Proces integracji nowej przychodni ze strukturami Certusa już się rozpoczął. W nadchodzących miesiącach będziemy stopniowo zacieśniać współpracę, tak aby w przyszłości nasze działania stanowiły spójną całość. Planujemy utrzymać obecny zakres usług oferowanych w przychodni, a z czasem być może poszerzymy dostępną tu ofertę o innych specjalistów. Mamy nadzieję, że pacjenci Zdrowia Rodziny wkrótce zauważą, że ich przychodnia zmienia się na lepsze – tłumaczy Karolina Laskowska, dyrektor naczelny Prywatnej Lecznicy Certus.

Prywatna Lecznica Certus jest pierwszym wielospecjalistycznym szpitalem prywatnym w Polsce. Na rynku usług medycznych działa od 26 lat, oferując nowoczesne metody leczenia, doświadczoną kadrę medyczną, bardzo dobre warunki pobytu oraz przyjazną pacjentowi atmosferę na 3 oddziałach szpitalnych: ogólnym, urologicznym i zabiegowym.

Certus cieszy się wśród poznaniaków opinią miejsca, w którym o każdej porze można bez problemu otrzymać pomoc lekarską. Ambulatorium jest dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, umożliwiając opiekę chirurga i internisty, a także dostęp do badań laboratoryjnych, pracowni RTG i EKG. Do Certusa należą także 3 Centra Medyczne na terenie Poznania i Swarzędza. Usługi medyczne w PL Certus dostępne są zarówno odpłatnie, jak i w ramach umów z NFZ.

-Przejęcie nowej jednostki wzmocni pozycję Prywatnej Lecznicy Certus na poznańskim rynku usług medycznych– dodaje Laskowska.

W 2017 roku Certus stał się częścią Penta Hospitals International (PHI), największej w Europie Środkowo-Wschodniej grupy szpitali i przychodni. Obecnie grupa działa na Słowacji, w Czechach oraz w Polsce, gdzie poprzez EMC Instytut Medyczny i Prywatną Lecznicą Certus systematycznie poszerza swoją obecność na rynku usług medycznych.