Poznań: Med Polonia realizatorem miejskiego programu szczepień

0
901


Med Polonia jest realizatorem programu profilaktyki zakażeń wywołanych pneumokokami finansowanego z budżetu Miasta Poznania. 28  listopada 2016 roku rozpoczyna się rejestracji dzieci do tego programu.

Szczepienia realizowane będą w pięciu prywatnych placówkach medycznych zlokalizowanych w różnych dzielnicach Poznania. Będą to placówki: Med Polonia przy ulicy Starołęckiej, CenterMed przy ulicy Święty Marcin, Przychodnia Medycyny Rodzinnej Medica Pro Familia przy ulicy Ziębickiej oraz placówki Pofam Poznań, działające przy ulicach: Garczyńskiego i Lindego.

Rejestrację prowadzić będzie natomiast wyłącznie MedPolonia sp. z o.o.

Program profilaktyki zakażeń wywołanych pneumokokami wśród dzieci z Poznania na lata 2016-2017 skierowany jest do maluchów zameldowanych w tym mieści, w wieku od 2 miesięcy do 3 lat.

W ramach realizacji programu zorganizowane zostaną również spotkania edukacyjne. Ich uczestnicy uzyskają dodatkowe informacje związane z profilaktyką zakażeń wywoływanych pneumokokami.

Med Polonia prowadzi szpital i przychodnię przy ulicy Obornickiej 262 w Poznaniu a także działającą od maja 2015 roku przychodnię przy ulicy Starołęckiej 42.

Oferuje leczenie szpitalne w zakresie ortopedii, chirurgii, laryngologii, ginekologii, okulistyki, oraz diagnostykę, konsultacje ambulatoryjne i profilaktykę. Placówka wykonuje świadczenia w ramach leczenia prywatnego oraz współpracy z firmami ubezpieczeniowymi oferującymi opiekę zdrowotną, a także w ramach kontraktu z NFZ. Z Funduszu finansowane są zabiegi w zakresie ortopedii, chirurgii ogólnej, ginekologii, urologii i okulistyki.

Med Polonia oferuje także pakiety usług przeznaczone dla określonych grup pacjentów, między innymi dla sportowców i dla nauczycieli.