Poznań: nowa poradnia w Lecznicy Certus

0
1225

Od listopada 2018 roku w Prywatnej Lecznicy Certus w Poznaniu działa nowa poradnia leczenia bólu. Poradnia powstała w ambulatorium Certusa przy ulicy Grunwaldzkiej. Świadczenia poradni są komercyjne.

Koszt pierwszej wizyty wynosi 120 zł, kolejnych – 100 zł. W poradni przyjmuje lekarz anestezjolog.

Poradnia zapewnia wielokierunkowe leczenie pacjentów  z bólem przewlekłym.

Świadczenia poradni są wskazane, gdy brakuje lub jest niewielka skuteczność dotychczasowego leczenia bólu, występują trudności w postawieniu właściwego rozpoznania zespołu bólowego, szybko narasta zapotrzebowanie na leki przeciwbólowe, są wskazania do zastosowania inwazyjnych metod leczenia oraz gdy pojawiły się objawy niepożądane po zastosowanym leczeniu.

Przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu działa także szpital Prywatnej Lecznicy Certus. Poza tym Certus prowadzi trzy centra medyczne – dwa na terenie Poznania (przy ulicy Dąbrowskiego i Wagrowskiej) oraz jedno w Swarzędzu. Od kwietnia 2018 roku Lecznica poszerzyła swoją działalność o nową przychodnię Zdrowie Rodziny, mieszczącą się na osiedlu Wichrowe Wzgórze 122 w Poznaniu.

Usługi medyczne w placówkach Certus dostępne są zarówno odpłatnie, jak i w ramach umów z NFZ. Kontrakt na leczenie szpitalne dotyczy chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, ginekologii a także urologii. Placówka posiada także kontrakt na świadczenia w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz podstawowej opieki zdrowotnej.

Certus działa od 1992 roku, od 2017 roku wchodzi w skład Penta Hospitals International, międzynarodowej sieci szpitali, działającej w Polsce, Czechach i na Słowacji.