Poznań: nowe zabiegi w Lecznicy Certus

0
668

Od lutego 2018 roku Prywatna Lecznicza Certus z Poznania oferuje nowe zabiegi RIRS, polegające na endoskopowym usuwaniu kamieni z układu kielichowo-miedniczkowego nerki. Zabieg jest komercyjny.

Metodę tę stosuje się w przypadku złogów wielkości od 0,5 do 2,5 cm. Giętka końcówka endoskopu pozwala na dotarcie do każdego miejsca w nerce, a następnie skruszenie złogu przy pomocy energii generowanej przez laser holmowy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym pod kontrolą RTG.

Prywatna Lecznica Certus to działający od 1992 roku pierwszy wielospecjalistyczny szpital prywatny w Polsce. Zlokalizowany jest przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu.

Świadczy usługi zarówno komercyjne, jak i w ramach umów z NFZ w trzech oddziałach: ogólnym, urologicznym i zabiegowym.  Dysponuje łącznie 48 łóżkami i 3 salami  operacyjnymi.

Certus  prowadzi  też  przy ulicy Grunwaldzkiej całodobowe  ambulatorium  oraz  3  centra  medyczne: dwa  w  Poznaniu (przy ulicy Wagrowskiej oraz przy ulicy Dąbrowskiego) i jedno w Swarzędzu.

Certus od kilku miesięcy wchodzi w skład Penta Hospitals International, międzynarodowej sieci szpitali, działającej w Polsce, Czechach i na Słowacji.