Poznań: nowe zabiegi w Lecznicy Certus

0
1023

Prywatna Lecznica Certus z Poznania wykonała pierwszą w swoim szpitalu operację krioablacji kręgosłupa. Jest to metoda leczenia bólu przewlekłego w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa.

Zabieg polega na ostrzyknięciu lekiem znieczulającym miejsca operacji, nakłuciu skóry i wprowadzeniu specjalnej igły, której koniec znajduje się w okolicy precyzyjnie określonej struktury anatomicznej, w miejscu bólu. Zabieg jest przeprowadzony pod kontrolą RTG. Przez igłę przepuszczany jest gaz medyczny, który powoduje, że końcówka igły schładza się do bardzo niskiej temperatury przez kilkanaście sekund. Powoduje to częściowe uszkodzenie włókien nerwowych wywołujących uczucie bólu w zmienionych chorobowo strukturach.

Uszkodzone włókna nerwowe regenerują się same, po czasie około 6-12 miesięcy. Zabieg można powtarzać wielokrotnie i nie wymaga założenia szwów, a jedynie opatrunku.

Pacjent po zabiegu wychodzi do domu tego samego dnia. Po zabiegu nie ma konieczności unieruchomienia i specjalnej rehabilitacji.

W lipcu 2018 Certus wprowadził do swojej oferty zabiegi leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu z użyciem kolagenu.

Zabiegi dostępne są w szpitalu Prywatnej Lecznicy Certus, który działa przy ulicy Grunwaldzkiej 262 w Poznaniu. Poza tym Certus prowadzi trzy centra medyczne – dwa na terenie Poznania (przy ulicy Dąbrowskiego i Wagrowskiej) oraz jedno w Swarzędzu. Od kwietnia 2018 roku Lecznica poszerzyła swoją działalność o nową przychodnię Zdrowie Rodziny, mieszczącą się na osiedlu Wichrowe Wzgórze 122 w Poznaniu.

Usługi medyczne w placówkach Certus dostępne są zarówno odpłatnie, jak i w ramach umów z NFZ. Kontrakt na leczenie szpitalne dotyczy chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, ginekologii a także urologii. Placówka posiada także kontrakt na świadczenia w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz podstawowej opieki zdrowotnej. Kontrakt ma wartość ponad 5,6 mln zł.

Certus działa od 1992 roku, od 2017 roku wchodzi w skład Penta Hospitals International, międzynarodowej sieci szpitali, działającej w Polsce, Czechach i na Słowacji.