Poznań: nowy oddział szpitala MedPolonia

0
924

Med Polonia, jedna z największych prywatnych placówek medycznych w Wielkopolsce, oddała do dyspozycji pacjentów nowe skrzydło szpitala. Wydzielona izba przyjęć, baza łóżkowa powiększona o kolejne dziesięć miejsc, diagnostyka oraz zabiegi rehabilitacyjne na powierzchni około 100 mkw. to udogodnienia, na które obecnie mogą liczyć pacjenci placówki.

– Oferujemy bardzo szeroki wachlarz usług rehabilitacyjnych, a zapotrzebowanie pacjentów na zabiegi z dziedziny fizjoterapii wciąż rośnie. Dlatego zależało nam na stworzeniu w naszej placówce przestrzeni, w której pomoc będzie mogło uzyskać więcej osób – mówi Anna Łukaszewska, dyrektor zarządzający.

W trzech nowoczesnych gabinetach, wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt, pacjenci MedPolonii będą mogli odbywać zabiegi fizjoterapeutyczne i liczyć na pomoc wykwalifikowanych specjalistów.

– Zespół naszych fizjoterapeutów oferuje usługi rehabilitacji ruchowej dla dzieci i dorosłych w zakresie terapii manualnej i masażu, ćwiczeń ogólnousprawniających, zabiegów fizykoterapeutycznych takich jak: elektroterapia, krioterapia, ultradźwięki, fala uderzeniowa, terapia sygnałem pulsacyjnym – wyjaśnia Monika Kaczmarek-Maciejewska, kierownik Działu Rehabilitacji.

Z myślą o otwarciu nowego skrzydła, MedPolonia przygotowała także specjalne pakiety rehabilitacyjne, z których skorzystać mogą zarówno ludzie młodzi i aktywni, jak i osoby starsze.

– Mamy do wyboru pakiety dla osób uprawiających sport, ale także pakiety dla osób walczących z różnego rodzaju dolegliwościami, dla seniorów czy osób po przebytych zabiegach operacyjnych, a także kobiet po porodach – mówi Jacek Olejniczak, zastępca dyrektora medycznego, ordynator oddziału. – Mamy nadzieję, że przyjazna i bezstresowa atmosfera w połączeniu z wykwalifikowaną i profesjonalną kadrą medyczną, a także z wysokiej jakości sprzętem medycznym pomoże naszym pacjentom w szybszym powrocie do zdrowia – podkreśla.

Szpital i przychodnia MedPolonia troszczy się o pacjentów już od 8 lat. Zapewnia kompleksową diagnostykę oraz leczenie w ponad trzydziestu specjalistycznych poradniach, dziesięciu pracowniach diagnostycznych oraz nowoczesnym laboratorium medycznym. Posiada 28 miejsc szpitalnych w 19 komfortowych pokojach. Rocznie w placówce przeprowadzanych jest około 2200 operacji z zakresu chirurgii ogólnej, plastycznej, neurochirurgii, okulistyki, ortopedii, laryngologii, ginekologii i urologii, a także 1300 endoskopii przewodu pokarmowego, które mogą odbywać się także podczas hospitalizacji. Pacjenci MedPolonii mogą korzystać z usług medycznych w trybie komercyjnym, a także w wybranych specjalizacjach w ramach kontraktu z NFZ.