Poznań: Prywatna Lecznica Certus ma 24 lata

0
1013

Pierwszy wielospecjalistyczny szpital prywatny w Polsce – Prywatna Lecznica Certus – z Poznania 7 stycznia 2016 roku obchodzi 24. urodziny.  Obecnie Certus to szpital z ambulatorium i centrum endoskopii oraz 3 centra medyczne w Poznaniu i Swarzędzu, świadczące kompleksową opiekę medyczną dla całej rodziny.

Na początku działalności firma oferowała jedynie usługi komercyjne. 1 stycznia 1999 roku Certus po raz pierwszy uzyskał kontrakt w ramach umowy z Kasą Chorych (obecnie Narodowy Fundusz Zdrowia) i do tej pory posiada podpisane umowy na lecznictwo szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz poradnie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, dzięki czemu każda ubezpieczona osoba może skorzystać z oferty placówki bezpłatnie w zakresie, w jakim ma ona podpisane umowy z NFZ.

W 2003 roku szpital uzyskał międzynarodowy certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2008 przyznany przez TÜV Rheinland, a w grudniu 2007 roku został nagrodzony Certyfikatem Jakości w VIII edycji Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług „Najlepsze w Polsce – The Best in Poland”.

Szpital dysponuje 50-cioma łóżkami w salach jedno- i dwuosobowych na 3 oddziałach: ogólnym, urologicznym i zabiegowym. Świadczy wiele unikatowych zabiegów takich jak: badania w kierunku obturacyjnego bezdechu śródsennego (polisomnografia), fotowybiórcza waporyzacja prostaty (PVP) przy użyciu zielonego lasera czy – jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce – operacje nowotworów z wykorzystaniem technologii NanoKnife. Oddział ogólny realizuje również kompleksowe badania w ramach pakietów profilaktycznych zróżnicowanych według wieku, płci oraz trybu życia.

Przy szpitalu funkcjonuje ambulatorium świadczące kompleksową opiekę medyczną całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Centrum endoskopii oferuje kompleksowe badania przewodu pokarmowego od standardowych zabiegów gastro- i kolonoskopii, po zaawansowane technologie jak endoskopia kapsułkowa oraz leczenie otyłości balonem dożołądkowym.

Lecznica świadczy także usługi z zakresu medycyny pracy dla współpracujących firm, w ramach abonamentów firmowych oraz dla pacjentów z towarzystw ubezpieczeniowych, mających wykupione prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Certus prowadzi też 3 centra medyczne w Poznaniu i w Swarzędzu, które posiadają szeroki zakres poradni oraz badań ambulatoryjnych.