Poznań: rehabilitacja kardiologiczna w CenterMed

0
376


Przychodnia CenterMed Poznań wprowadziła do swojej oferty rehabilitację ogólnoustrojową oraz rehabilitację kardiologiczną finansowaną w ramach środków z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Rehabilitacja ogólnoustrojowa jest oferowana w warunkach ośrodka dziennego. Przeznaczona jest dla pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają intensywnej rehabilitacji i nie wymagają całodobowego nadzoru medycznego.

Natomiast rehabilitacja kardiologiczna przeznaczona jest dla pacjentów zmagających się z chorobami serca i układu krążenia. Mogą z niej korzystać osoby po przebytych ostrych zespołach wieńcowych leczonych zabiegami angioplastyki wieńcowej, zabiegach kardiochirurgicznych czy epizodach zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca.

CenterMed Poznań mieści się przy ulicy Święty Marcin 58/64. Przychodnia oferuje podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne w kilkunastu poradniach, badania diagnostyczne (RTG, USG, kardiologiczne) oraz rehabilitację. Są tutaj dostępne między innymi pakiety zabiegów: dla biegaczy, dla osób cierpiących na choroby kręgosłupa, skarżących się na bóle barku, a także pakiety badań.

Grupę CenterMed tworzą 24 placówki i jeden szpital. Grupa posiada własne, szerokoprofilowe centra medyczne w największych miastach w kraju: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, a także w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku.

Placówki oferują szeroką opiekę medyczną od badań diagnostycznych, poprzez medycynę pracy, konsultacje lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, rehabilitację, badania profilaktyczne i usługi stomatologiczne, aż po opiekę szpitalną. CenterMed współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz firmami ubezpieczeniowymi.