Poznań: spółka Optegra przejęła Centrum Okulistyczne Św. Jerzego

0
1445


Optegra Polska sp. z o.o. z Warszawy przejęła spółkę Centrum Okulistyczne Św. Jerzego sp. z o.o. z Poznania. Optegra  Polska należy do międzynarodowej sieci klinik chirurgii okulistycznej. W Polsce prowadzi kliniki, które wcześniej działały pod nazwą Lexum.

Centrum Okulistyczne Św. Jerzego oferuje kompleksową diagnostykę oraz zabiegi okulistyczne. Oferuje badania w kierunku wykrywania zaćmy, jaskry oraz innych schorzeń aparatu wzrokowego. Jest to jedna z niewielu placówek w Wielkopolsce, która niesie pomoc wcześniakom, dzieciom i młodzieży szkolnej.

Placówka dysponuje salami operacyjnymi, gdzie w ramach oddziału chirurgii jednego dnia wykonywane są zarówno drobne zabiegi jak i operacje zaćmy. Działa tutaj poradnia dla diabetyków oraz salon optyczny.

Placówka oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt zawarty na rok 2015 miał wartość 1,4 mln zł. Umowy dotyczyły ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz leczenia szpitalnego w zakresie okulistyki.

Centrum działa w Poznaniu przy ulicy Jasielskiej 14.

Optegra Polska należy do międzynarodowej sieci klinik chirurgii okulistycznej. Prowadzi  kliniki okulistyczne w Warszawie przy ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, we Wrocławiu przy ulicy Powstańców Śląskich, w Krakowie przy ulicy Zwierzynieckiej, w Szczecinie przy ulicy Mickiewicza 140 oraz w Poznaniu przy ulicy a. Baraniaka 88.

Prezesem zarządu Optegra Polska jest Jarosław Pawliński.