Poznań: terapia komórkami macierzystymi w Med Polonii

0
1274

Med Polonia z Poznania wprowadziła do swojej oferty innowacyjną terapię komórkami macierzystymi Lipogems. Terapia ma zastosowanie w medycynie estetycznej oraz w ortopedii.

Lipogems jest oczyszczoną i mechanicznie przetworzoną tkanką tłuszczową pobraną od pacjenta w drodze liposukcji, a następnie implantowaną w miejsce zmienione chorobowo, gdzie wymagana jest regene­racja i naprawa uszkodzonej tkanki.

Lipogems zawierający dużą ilość komórek macierzystych pozwala na znaczną rewitalizację i odmłodzenie różnych obszarów ciała, na przykład skóry twarzy i rąk. Zabieg jest małoinwazyjny i jednoczasowy bez konieczności długotrwałego namnażania komórek w warunkach laboratoryjnych, a efekt jest widoczny od razu.

W zakresie medycyny estetycznej terapia przeznaczona jest dla osób w średnim wieku, u których nastąpiło zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej, jak i nieznaczne opadnięcie tkanek i utrata napięcia. Efektem zabiegu jest uzyskanie młodszego wyglądu, poprawienie kształtu twarzy i przywrócenie objętości tkanek w pożądanych miejscach.

W ortopedii główne wskazania do zastosowania Lipogems to zmiany degeneracyjne stawów i ścięgien, entezopatie (tj. łokieć tenisisty i golfisty, oraz kola­no skoczka) oraz rekonstrukcja tkanek kostnych i chrzęstnych.

Med Polonia prowadzi szpital i przychodnię przy ulicy Obornickiej 262 w Poznaniu. Oferuje leczenie szpitalne w zakresie ortopedii, chirurgii, laryngologii, ginekologii, okulistyki, oraz diagnostykę, konsultacje ambulatoryjne i profilaktykę. Placówka wykonuje świadczenia w ramach leczenia prywatnego oraz współpracy z firmami ubezpieczeniowymi oferującymi opiekę zdrowotną, a także w ramach kontraktu z NFZ. Ze środków Funduszu finansowane są zabiegi z zakresu ortopedii, chirurgii ogólnej, ginekologii, urologii i okulistyki.

W maju 2015 Med Polonia otworzyła nową przychodnię przy ulicy Starołęckiej 42 w Poznaniu. Placówka oferuje usługi w zakresie diagnostyki, leczenia oraz profilaktyki.