Poznań: wyróżnienie dla szpitala Med Polonia

0
943

Szpital Med Polonia z Poznania otrzymał ponownie certyfikat Szpital Godny Polecenia. Jest to wyróżnienie nadawane przez Biuro Promocji Gospodarczej i Certyfikacji w Poznaniu. Certyfikat przyznawany jest za najwyższą, gwarantowaną jakość usług medycznych i  wzorcowe zarządzanie organizacją.

Komisja przyznająca wyróżnienie brała także pod uwagę życzliwość i pełne osobistego zaangażowania podejście do pacjentów, gwarantujące najwyższy standard bezpieczeństwa i komfort leczenia.

Med Polonia prowadzi szpital i przychodnię przy ulicy Obornickiej 262 w Poznaniu. Oferuje leczenie szpitalne w zakresie ortopedii, chirurgii, laryngologii, ginekologii, okulistyki, oraz diagnostykę, konsultacje ambulatoryjne i profilaktykę. Placówka wykonuje świadczenia w ramach leczenia prywatnego oraz współpracy z firmami ubezpieczeniowymi oferującymi opiekę zdrowotną, a także w ramach kontraktu z NFZ. Ze środków Funduszu finansowane są zabiegi z zakresu ortopedii, chirurgii ogólnej, ginekologii, urologii i okulistyki.

W maju 2015 Med Polonia otworzyła nową przychodnię przy ulicy Starołęckiej 42 w Poznaniu. Placówka oferuje usługi w zakresie diagnostyki, leczenia oraz profilaktyki. Obecnie  trwa także II etap budowy szpitala przy ul. Obornickiej 262.

We wrześniu 2015 roku Med Polonia poddała ocenie czystość powietrza dwóch sal operacyjnych funkcjonujących w pllacówce. Badanie przeprowadzała certyfikowana pracownia mikrobiologiczna, która zakwalifikowała sale operacyjne do I klasy czystości.