Poznań: wyróżnienie dla Szpitala św. Wojciecha

0
93

Szpital św. Wojciecha z Poznania, jako jedyna placówka medyczna w Wielkopolsce, otrzymał certyfikat „Wysoka jakość w ochronie zdrowia”, który przyznawany jest podmiotom wyróżniającym się wysoką jakością świadczeń, nowoczesnym modelem zarządzania oraz troską o budowanie jak najlepszych relacji z pacjentami.

W ramach Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Podmiotów Branży Medycznej „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” szpital otrzymał także Certyfikat Nadzwyczajny za najwyższą liczbę punktów wśród wszystkich podmiotów certyfikowanych w VI edycji Programu.

Konkurs organizuje Quality Institute (dawniej Instytut Zarządzania i Rozwoju). Certyfikat promuje najlepsze polskie placówki, instytucje i firmy działające w branży medycznej i branżach pokrewnych (np. farmaceutycznej czy SPA). Przyznaje go kapituła złożona z naukowców polskich uczelni, między innymi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Łódzkiego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Czytaj także: Strategiczne partnerstwo Grupy Lux Med i SGH>>>

Gala Finałowa VI edycji Programu, połączona z uroczystością wręczenia certyfikatów, odbyła się 7 września 2020 roku w Pałacu w Otrębusach.

Szpital św. Wojciecha specjalizuje się między innymi w laryngologii, ortopedii i chirurgii, w tym neurochirurgii.

Placówka działa przy ulicy Bolesława Krzywoustego w Poznaniu. Posiada 21 łóżek. Oferuje usługi szpitalne oraz konsultacje specjalistyczne dostępne w zespole poradni. Szpital jest wyposażony w 2-salowy blok operacyjny i 2-salowy blok endoskopowy.

Szpital wyposażony jest także w zaplecze diagnostyczne – laboratorium analityczne oraz  dział diagnostyki obrazowej z aparatami USG, cyfrowym RTG oraz 16-rzędowym tomografem komputerowym, a także aptekę.

Inwestorem szpitala była spółka Wielkopolskie Centrum Medyczne sp. z o.o. SKA. z siedzibą w Poznaniu przy ulicy Bolesława Krzywoustego 114.  Zarząd spółki Wielkopolskie Centrum Medyczne sp.  z o.o. będącej komplementariuszem firmy, tworzą  Błażej Mrugalski prezes zarządu) i Mariusz Szymyślik (członek zarządu).