PMP partnerem Forum Ekonomicznego w Krynicy

0
1565

Związek Pracodawców Medycyny Prywatnej został partnerem Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w Krynicy-Zdrój w dniach od 4 do 6 września 2018 roku. Częścią przedsięwzięcia jest Forum Ochrony Zdrowia.

W jego ramach zaplanowano debaty pod hasłem „Wspólnie dla Zdrowia”. Wśród jej uczestników będzie między innymi minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zostaną podczas niej zaprezentowane wnioski z pierwszej debaty, która odbyła się 13 czerwca 2018 w Warszawie.

Poruszane tematy będą dotyczyły między innymi źródeł finansowania ochrony zdrowia, innowacji organizacyjnych, medycyny jako części gospodarki nastawionej na rozwój czy wdrażania modelu płacenia: value-based i performance-based.

Forum Ochrony Zdrowia jest najważniejszą w Polsce platformą dyskusyjną na tematy zdrowotne, z uwzględnieniem aspektu ekonomicznego. Szczególne znaczenie ma możliwość wymiany doświadczeń w ramach debat z udziałem wszystkich stron odpowiadających za rynek usług medycznych w Polsce i Europie, w obszarze: finansowym, regulacyjnym i innowacji.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju jest przedsięwzięciem organizowanym przez Instytut Wschodni (Fundację Instytut Studiów Wschodnich) od 1992 roku. Konferencja ta stała się jednym z najistotniejszych miejsc spotkań elit polityczno-biznesowych w Europie. Działania Instytutu Wschodniego związane z organizacją Forum wspierane są przez Radę Programową, która decyduje o merytorycznym i programowym kształcie Forum, jak również wyznacza kierunek jego rozwoju. Co roku Forum Ekonomiczne gości premierów, ministrów, Komisarzy Europejskich oraz inne najważniejsze osoby sceny politycznej i gospodarczej naszego kraju. W obradach XXVII Forum Ekonomicznego w 2017 roku wzięło udział prawie 3,8 tysiąca uczestników, a obsługą medialną zajmowało się ponad 600 przedstawicieli redakcji z kilkudziesięciu państw świata.

Wśród partnerów tegorocznego Forum są także członkowie Pracodawców Medycyny Prywatnej – Grupa Lux Med oraz Air Liquide.