Pracodawcy MP: Forum Diagnostyki Obrazowej rozwija działalność

0
1020


Forum Diagnostyki Obrazowej, działające w ramach organizacji Pracodawcy Medycyny Prywatnej, liczby już 12 członków. Forum rozwija działalność, stworzyło między innymi grupę zakupową, wystąpiło do Izby Skarbowej o zmianę stawek VAT na hel. Przygotowuje wystąpienie do Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Wystąpienia będą dotyczyły korekty rozporządzeń w sprawie kontraktacji badań diagnostyki obrazowej, uregulowania zasad funkcjonowania teleradiologii oraz rozporządzeń w sprawie profilaktycznych badań mammograficznych.

Forum Diagnostyki Obrazowej zostało powołane 17 stycznia 2013 roku podczas spotkania zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej. Członkowie Forum spotykają się regularnie co dwa miesiące.

Członkami Forum są firmy specjalizujące się w diagnostyce obrazowej: Lux Med Diagnostyka sp. z o.o., Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom Sp. z o.o. z Łodzi, Rex Medica z Warszawy, Scanlab Sp. z o.o. z Łodzi, Euro Clinic z Krakowa, Eurodiagnostic oraz Przychodnia Profilaktyki i Diagnostyki Obrazowej T.N.N. z Białegostoku. W Forum działają także firmy o szerszym profilu, dla których diagnostyka obrazowa jest jednym z kilku obszarów działalności, takie jak Enel-Med, Lux Med, Medicover, Scanmed oraz Sport Medica, prowadząca Carolina Medical Center.

Celem Forum jest zacieśnianie współpracy podmiotów świadczących usługi diagnostyki obrazowej, ze szczególnym uwzględnieniem tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.