Pracodawcy MP honorowym patronem konferencji

0
1062


Redakcja magazynu „Healthcare Management Magazine” oraz Akademia Wiedza i Praktyka organizują trzecią edycję ogólnopolskiej konferencji Administratorów Sieci IT w placówkach medycznych. Patronat honorowy nad konferencją objął związek Pracodawców Medycyny Prywatnej.

Organizowane w roku 2012 dwie pierwsze edycje konferencji zgromadziły ponad 400 osób i spotkały się z dużym uznaniem uczestników. Konferencja to spotkanie administratorów sieci IT w placówkach medycznych, kierowników działu IT, technicznych i administracyjnych, dyrektorów pionów technicznych, przedstawicieli kadry zarządzającej odpowiedzialnych za informatyzację i rozwój technologiczny placówki.

Tematyka konferencji jest szczególnie ważne, gdy weźmie się pod uwagę, że od 1 sierpnia 2014 roku każda placówka świadcząca usługi opieki medycznej będzie zobligowana do tworzenia, zarządzania i magazynowania dokumentacji medycznej w formie cyfrowej. Dla wielu placówek oznacza to rewolucję technologiczną i rewolucję w sposobie myślenia. Do tej rewolucji warto przygotować się merytorycznie i potraktować możliwości, które za sobą niesie, jako doskonałe i wydajne narzędzia zarządzania strategicznego w placówce.

Na konferencji obecni będą eksperci z branży oraz praktycy, którzy przybliżą słuchaczom problematykę związaną z informatyzacją i na postawie wdrożeń w swoich placówkach omówią towarzyszące temu porażki i sukcesy.

Tematyka konferencji będzie dotyczyć między innymi elektronicznej dokumentacji medycznej, polityki bezpieczeństwa danych w placówce medycznej, newralgicznych punktów procesu informatyzacji czy nowoczesnych technologii w medycynie.

III edycja konferencji Healthcare IT Trends odbędzie się 12 marca 2013 roku w Hotelu Silesian w Katowicach oraz 18 marca 2013 roku w Centrum Edukacji Medycznej CEMED w Warszawie. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.
Więcej informacji oraz pełna agenda konferencji dostępne są na stronie internetowej: http://healthcareit2013.wip.pl