Pracodawcy RP powołają Centrum Badań i Analiz

0
825


Pracodawcy RP podjęli decyzję o uruchomieniu Centrum Badań i Analiz, którego zadaniem będzie recenzowanie wpływu działań władz oraz partnerów społecznych na sytuację społeczno-gospodarczą, ze szczególnym uwzględnieniem sektora przedsiębiorstw w Polsce i Europie.

– Chcemy, by Centrum, działając z inspiracji firm, zajęło się kompleksowo wszystkimi ważnymi dla przedsiębiorców kwestiami gospodarczymi – od kwestii prawnych i podatkowych począwszy, a na tych związanych z rynkiem pracy skończywszy – mówią przedstawiciele Pracodawców RP.

CBiA swoimi badaniami i analizami będzie pomagać w podejmowaniu jak najlepszych decyzji związanych z gospodarką i polityką. Ma w swoim założeniu stanowić realne zaplecze merytoryczne dla decydentów, ponieważ będzie wyrażało stanowiska skonsultowane w środowisku pracodawców i niezależnych ekspertów.

Ocenie Centrum Badań i Analiz podlegać będą zarówno działania planowane, jak i te w toku oraz już zakończone.
– Jesteśmy przekonani, że decyzja o powołaniu CBiA spotka się z dużym zainteresowaniem naszych członków, którzy dzięki Centrum zyskają dostęp do unikatowych w skali kraju raportów, opracowań i analiz – mówią przedstawiciele organizacji.