Pracodawcy RP wnioskują o nielimitowane zabiegi okulistyczne

0
515
Szpital Aldemed w Zielonej Górze oferuje między innymi zabiegi okulistyczne

Pracodawcy RP zwrócili się do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o rozważenie nielimitowanego finansowania jednodniowych zabiegów okulistycznych, w tym między innymi zabiegów usuwania jaskry oraz zaćmy z jaskrą oraz zabiegów witrektomii.

Uzasadniają to bardzo pozytywnymi doświadczeniami dotyczącymi rozwiązań przyjętych w organizacji i finansowaniu zabiegów usuwania zaćmy.

Czytaj także: Nielimitowane zabiegi usunięcia zaćmy to krok w dobrym kierunku>>>

Pracodawcy RP przypominają także, iż dotychczas nie stworzono w Polsce skutecznych rozwiązań organizacyjnych ani finansowych, który by zabezpieczały w pełni kwestie dostępności i finansowania tych zabiegów.

„Przedstawiona propozycja jest również zasadna z powodu ograniczonego dostępu do tych zabiegów, z uwagi na długi okres oczekiwania, który jest konsekwencją ograniczonych środków finansowych. Poza tym dość istotnym elementem jest również niewykorzystanie zasobów istniejących ośrodków okulistycznych oraz potencjału specjalistycznej kadry i nowoczesnej aparatury medycznej” – czytamy we wniosku Pracodawców RP, którzy powodują się również na wsparcie profesora dr. hab. n. med. Marka Rękasa, konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki.

Wniosek, podpisany przez Prezydenta Pracodawców RP Andrzeja Malinowskiego został także przekazany do wiadomości ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.