Pracodawcy RP zapraszają na Kongres Gospodarczy

0
856

Pracodawcy RP są organizatorami Polskiego Kongresu Gospodarczego 2014, który odbędzie się 22 i 23 października w Biznes Klubie Stadionu Narodowego w Warszawie. Tematem przewodnim kongresu będzie współpraca biznesu i nauki jako narzędzie modernizacji Polski.

Tytuł tegorocznej edycji brzmi: Nauka dla biznesu, biznes dla nauki. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

– Polski Kongres Gospodarczy pomyślany jest jako forum wymiany myśli, idei i doświadczeń ludzi bezpośrednio zaangażowanych w tworzenie naszej rzeczywistości ekonomicznej. Kongres ma być nie tylko platformą rzetelnej debaty o potrzebach realnej gospodarki, lecz także miejscem, w którym zapadają kluczowe dla jej rozwoju decyzje – mówi Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.

Andrzej Malinowski, zapraszając przedsiębiorców do udziału w konferencji, podkreśla, że wyzwania, z jakimi w czasie spowolnienia gospodarczego muszą się oni zmierzyć, wymagają szczególnej odpowiedzialności.

– Dlatego podejmujemy dyskusję o możliwościach tworzenia wartości polskiej gospodarki w warunkach globalnej konkurencji. Jestem przekonany, że idealną do tego platformą będzie Polski Kongres Gospodarczy – dodaje Prezydent Pracodawców RP.

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, reprezentują ponad 10 000 firm zatrudniających około 5 milionów pracowników i poczytują sobie za obowiązek inicjowanie działań, mogących przyczynić się do rozwoju polskiej gospodarki.
– Musimy dołożyć wszelkich starań do tego, by prawne i instytucjonalne otoczenie biznesu było dostosowane do wagi problemów, które przyszło nam rozwiązywać – mówi Andrzej Malinowski.

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz rejestracja dostępne są na stronie  www.polskikongresgospodarczy.pl