Prezes Centrum Zdrowia Tuchów wśród laureatów plebiscytu Silny Człowiek Regionu Tarnowskiego

0
770


Czwarte miejsce na dwudziestu dwóch kandydatów uczestniczących w ostatnim etapie plebiscytu Silny Człowiek Regionu Tarnowskiego. Takim wynikiem prezes Centrum Zdrowia Tuchów Tomasz Olszówka zakończył udział w rankingu, organizowanym i promowanym przez Gazetę Krakowską.  Ostatecznie szef zarządu CZT zgromadził 626 głosów poparcia.

– Mam nadzieję, że ten dobry wynik można traktować jako poparcie dla naszych działań związanych z rozwijaniem sieci placówek w regionie, poszerzeniem palety świadczeń i z kolejnymi zakupami sprzętu diagnostycznego. Ufam, że mieszkańcy regionu doceniają także nasze zabiegi w zakresie promocji zdrowia – komentuje  Tomasz Olszówka.   

Głosowanie w plebiscycie odbywało się za pośrednictwem wysyłania kuponów, wypełnianych przez czytelników oraz przez wysyłanie SMS-ów. Rywalizacja o znalezienie się w gronie ścisłych finalistów trwała dosłownie do ostatniej sekundy. 

Wynik prezesa Olszówki – podobnie jak wszystkich pięciu kandydatów, którzy zgromadzili największą liczbę głosów – upoważnił ich do odbioru pamiątkowej statuetki Silny Człowiek Regionu Tarnowskiego. W sumie w plebiscycie oddano ponad 4600 głosów.

Trzecie miejsce w plebiscycie zdobył Andrzej Witek, prezes CenterMed.

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi poradnie specjalistyczne oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia. Posiada także Centrum Rehabilitacji oraz Centrum Psychoterapii. Prowadzi  placówki w Wierzchosławicach, Biadolinach Radłowskich, Bruśniku, Ciężkowicach, Jastrzębiej, Jodłowce Tuchowskiej, Wojniczu, Szerzynach, Siemiechowie i Gromniku. Podstawową opieką zdrowotną placówka otacza blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu.

Centrum powstało w 2008 roku z przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Centrum prowadzi spółka pracownicza.