Prezes Grupy Lux Med wśród przedstawicieli największych firm polskich

0
1230

25 września 2018 roku Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej, wzięła udział w panelu dyskusyjnym „Charting Poland’s Future: Spotlight on Growth & Innovation”, zorganizowanym przez agencję Bloomberg w Londynie w związku z uznaniem Polski za kraj z grupy rynków rozwiniętych.

Anna Rulkiewicz znalazła się w gronie doświadczonych przedsiębiorców, stojących na czele największych i najszybciej rozwijających się firm w naszym kraju, którzy w trakcie dyskusji odpowiadali na pytania o kierunek, a także możliwości i ograniczenia w rozwoju przedsiębiorstw, którymi zarządzają.

W dyskusji wzięli także udział między innymi: Michał Krupiński (Bank PKO), Paweł Przewiezlikowski (Selvita) czy Maciej Dziergwa (STX Next). W pierwszej części spotkania, poświęconej rozwojowi rynku, uczestniczyli przedstawiciele PZU (Paweł Surówka), PKO BP (Filip Paszke) oraz mBanku (Bartosz Pawłowski).

Dyskusja dotyczyła makroekonomicznych perspektyw rozwoju gospodarki w Polsce, a jednym z tematów rozmowy była rola sektora prywatnego w opiece zdrowotnej oraz możliwości rozwoju polskiej służby zdrowia.

Wydarzenie otworzyło wystąpienie Premiera RP – Mateusza Morawieckiego.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w związku z klasyfikacją Polski jako rynku rozwiniętego. Polska była pierwszym krajem, który był prezentowany pod kątem rozwoju w ciągu ostatniej dekady.