Prezes NFZ: w prywatnych placówkach jest więcej procedur

0
788

– Z analizy wykonanej dla Ministerstwa Zdrowia nie wynika, że prywatne placówki medyczne wybierają tylko „zdrowych pacjentów”, wręcz przeciwnie, to właśnie w NZOZ-ach wykonywanych jest więcej procedur dla konkretnego pacjenta – stwierdziła prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz podczas spotkania biznesowego Kanapa Forbesa.

Prezes Agnieszka Pachciarz powiedziała także, że prywatny rynek usług medycznych się rozwija i że zgodnie z obowiązującymi przepisami prywatne podmioty powinny być traktowane na równi z publicznymi. I że w większości przypadków tak rzeczywiście jest.
– Kwestia wyboru rodzaju oferowanych świadczeń wymaga uregulowania według kryterium epidemiologicznego, nawet jeżeli nie mamy możliwości promesy – mówiła prezes Pachciarz. – Są dziedziny, w których brakuje świadczeniodawców, są takie, gdzie zauważalny jest ich nadmiar. W wyniku braku regulacji rynek jest chaotyczny.

Według prezes Pachciarz forma własności placówki jest drugorzędna, natomiast spółka jest lepszym podmiotem do zarządzania niż SP ZOZ.