Primus Medicus: nowe pakiety zabiegów rehabilitacyjnych

0
982


Centrum Medyczne Primus Medicus z Łodzi wprowadziło do listy oferowanych usług nowy pakiet zabiegów rehabilitacyjnych narządu ruchu pod nazwą Kompleksowa opieka. Pakiet obejmuje 40 zabiegów rehabilitacyjnych realizowanych w ciągu 5 dni oraz konsultację lekarza specjalisty.

Koszt pakietu wynosi 499 zł. Ceny poszczególnych zabiegów oraz konsultacji lekarskiej wynoszą w sumie (poza pakietem) 605 zł. Za pakiet, podobnie jak za inne usługi placówki, można zapłacić w ratach.

W Pakiecie obok zabiegów realizowanych tradycyjnymi metodami znalazła się także HiTOP – nowoczesna terapia energotonowa oddziaływująca na cały organizm. Metoda ta stosowana jest przy leczeniu stawów, bólu kręgosłupa, w leczeniu odleżyn i trudno gojących się ran, w celu likwidacji obrzęków limfatycznych i uporczywych migren, jest niezastąpiona przy rehabilitacji osób z porażeniem nerwów i po przebytych udarach. Metoda stosowana jest też w profilaktyce – wzmacnia naturalną odporność organizmu co poprawia samopoczucie oraz chroni przed wirusami i bakteriami.

Chojeńskie Centrum Ortopedyczno – Rehabilitacyjne Primus Medicus Medicus oferuje konsultacje specjalistyczne, prowadzone przez lekarzy z dziedziny ortopedii, traumatologii i medycyny sportowej, a także neurologii, chirurgii, kardiologii, onkologii i laryngologii. Placówka oferuje szeroki zakres zabiegów rehabilitacyjnych oraz medycynę pracy, w tym między innymi badania kierowców.

Obecnie wszystkie usługi Centrum są komercyjne. W roku 2012 placówka posiadała kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na rehabilitację leczniczą w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej. Wartość kontraktu wynosiła 82 497,60 zł. Centrum stara się o kontrakt na rok 2013.

Centrum mieści się przy ulicy Kosynierów Gdyńskich 18. Jest prowadzone przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która została zarejestrowana w 2011 roku. Jej prezesem jest Dariusz Strzebiecki. Zarząd tworzą także pozostali udziałowcy spółki: Krzysztof Mamrot, Sławomir Wierzbicki i Bogusław Rataj.