Primus Medicus: nowe zabiegi ortopedyczne

0
1615


Chojeńskie Centrum Ortopedyczno – Rehabilitacyjne Primus Medicus Medicus z Łodzi rozszerzyło zakres oferowanych usług o operacyjne zabiegi ortopedyczne. Zabiegi są wyłącznie komercyjne. Pacjent ustala indywidualnie z lekarzem cenę zabiegu, może też skorzystać z płatności ratalnej.

W zakresie ortopedii wykonywane są w Centrum między innymi zabiegi operacyjnego leczenia cieśni kanału nadgarstka, choroby Dupuythrena, leczenie palca trzaskającego, łokcia tenisisty, palców młotkowatych. Poza tym wykonywane są zabiegi w zakresie plastyki blizn i przykurczów, punkcje stawów, leczenia guzów tkanki miękkiej oraz inne.

Wprowadzone usługi to pierwszy etap poszerzania przez Centrum świadczonych usług medycznych o zabiegi operacyjne. Zabiegi te wykonywane są przez ortopedów oraz chirurga ogólnego.

Chojeńskie Centrum Ortopedyczno – Rehabilitacyjne Primus Medicus Medicus oferuje konsultacje specjalistyczne, prowadzone przez lekarzy z dziedziny ortopedii, traumatologii i medycyny sportowej, a także neurologii, chirurgii, kardiologii, onkologii i laryngologii. Placówka oferuje szeroki zakres zabiegów rehabilitacyjnych oraz medycynę pracy, w tym między innymi badania kierowców.

Obecnie wszystkie usługi Centrum są komercyjne. W roku 2012 placówka posiadała kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na rehabilitację leczniczą w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej. Wartość kontraktu wynosiła 82 497,60 zł. Centrum stara się o kontrakt na rok 2013.

Centrum mieści się przy ulicy Kosynierów Gdyńskich 18. Jest prowadzone przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która została zarejestrowana w 2011 roku. Jej prezesem jest Dariusz Strzebiecki. Zarząd tworzą także pozostali udziałowcy spółki: Krzysztof Mamrot, Sławomir Wierzbicki i Bogusław Rataj.