Primus Medicus: zakończenie inwestycji współfinansowanej ze środków UE

0
916


Chojeńskie Centrum Ortopedyczno-Rehabilitacyjne Primus Medicus z Łodzi zakończyło projekt inwestycyjny realizowany ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, oraz z Budżetu Państwa. 

Celem projektu było między innymi dostosowanie placówki do możliwości obsługi osób  niepełnosprawnych i dzieci. W ramach inwestycji zamontowana została winda umożliwiająca dostęp do placówki osobom z problemami narządów ruchu bezpośrednio z poziomu „0” z zewnątrz budynku, powiększone zostały powierzchnie przeznaczone na indywidualne zajęcia z fizjoterapeutami, zmodernizowane zostały szatnie dla pacjentów. Zainwestowano także w sprzęt, zakupiony został aparat USG, pozwalający na dokładną diagnostykę schorzeń. Inwestycja otworzyła nowe możliwości – obsługę większej ilości pacjentów oraz stworzenie  wysokiego poziomu świadczenia usług.

Dzięki nowej inwestycji w Centrum nastąpiło połączenie diagnostyki lekarskiej przeprowadzanej przez specjalistów w dziedzinie ortopedii, traumatologii, medycyny sportowej  z rehabilitacją przeprowadzaną przez doświadczony zespół fizjoterapeutów.

Chojeńskie Centrum Ortopedyczno – Rehabilitacyjne Primus Medicus Medicus oferuje konsultacje specjalistyczne, prowadzone przez lekarzy z dziedziny ortopedii, traumatologii i medycyny sportowej, a także neurologii, chirurgii, kardiologii, onkologii i laryngologii. Placówka oferuje szeroki zakres zabiegów rehabilitacyjnych oraz medycynę pracy, w tym między innymi badania kierowców.

Centrum mieści się przy ulicy Kosynierów Gdyńskich 18. Jest prowadzone przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która została zarejestrowana w 2011 roku. Jej prezesem jest Dariusz Strzebiecki. Zarząd tworzą także pozostali udziałowcy spółki: Krzysztof Mamrot, Sławomir Wierzbicki i Bogusław Rataj.