Pro-Familia na drugim miejscu w rankingu najlepszych szpitali

0
256

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa zajął drugie miejsce w tegorocznym ogólnopolskim rankingu “Bezpieczny Szpital Przyszłości”. Placówka po raz kolejny uzyskała też tytuł najbezpieczniejszej placówki w regionie podkarpackim.

Specjaliści od monitorowania jakości, przyznając punkty, oceniali między innymi wysoką jakość bezpiecznej opieki, komfort pobytu, diagnostykę oraz personel i jego kwalifikacje.

Na pierwszym miejscu znalazło się Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy, a na trzecim – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J.Korczaka w Słupsku.

Ranking “Bezpieczny Szpital” od 14 lat organizowany jest przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a jego wyniki publikowane są na łamach dziennika “Rzeczpospolita”.

W rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej, ale także poziom diagnostyki, analiza zdarzeń i skarg, personel i jego kwalifikacje, komfort pobytu, a także inne czynniki – jak finanse czy zarządzanie majątkiem.

– Ten ogromny sukces to praca całego naszego zespołu, który każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby doskonalić wprowadzone standardy opieki medycznej oraz zapewniać pacjentom jak najlepszą opiekę – wyjaśnia Radosław Skiba, dyrektor Pro-Familii w Rzeszowie.

– Jednak wciąż największym wyróżnieniem są dla nas opinie naszych pacjentów. Według statystyk, prawie 100 procent naszych pacjentów jest zadowolonych z opieki, którą im zapewniamy. Stworzyliśmy fachowy zespół specjalistów, który docenia i wie jak ważny jest życzliwy i partnerski kontakt z pacjentami– wyjaśnia dyrektor.

Przez prawie 7 lat działalności w szpitalu przyszło na świat prawie 22 tysiące dzieci, a tylko w 2017 roku personel przyjmie ponad 4 tysiące porodów. W placówce udzielono także ponad sto tysięcy porad ginekologiczno-położniczych.

Odziały: ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny szpitala posiadają III poziom referencyjny, co oznacza, że trafiają tu również pacjentki z tzw. ciążami trudnymi, powikłanymi.

Na oddziale neonatologicznym z intensywną opieką medyczną placówka zapewnia profesjonalną opiekę noworodkom, również tym, które rodzą się przed czasem. Najmniejszy z pacjentów ważył niecałe 400 g.

Pomimo, że główną działalnością szpitala jest opieka nad mamą i dzieckiem, szpital realizuje świadczenia medyczne również na innych oddziałach – pediatrii, chirurgii, chirurgii plastycznej, urologii, okulistyki i ortopedii. Częścią placówki jest również Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości, a także stomatologia, nowoczesna pracownia endoskopii, zespół poradni specjalistycznych oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. W najbliższym czasie w Pro-Familii zostanie utworzony pierwszy w regionie Bank Mleka.

– W ostatnim czasie poszerzyliśmy nasze portfolio między innymi o zabiegi mastektomii, podczas których od razu wykonywana jest rekonstrukcja piersi. Takie jednoczasowe operacje to wciąż rzadkość w Polsce – wylicza dyrektor Skiba.

Pod koniec 2015 roku otwarty został szpital Pro-Familia, który mieści się w Łodzi. Placówka posiada podobny zakres działalności jak szpital w Rzeszowie.