Pro-Familia: najbezpieczniejszy szpital na Podkarpaciu i trzeci w kraju

0
1492

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa w tegorocznej edycji rankingu szpitali, organizowanego przez CMJ oraz dziennik Rzeczpospolita, zajął pierwsze miejsce w województwie podkarpackim oraz trzecie w kraju.

W rankingu o tytuł najbezpieczniejszego szpitala w Polsce placówka przegrała tylko z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, który zajął pierwsze miejsce, oraz z Centrum Onkologii w Bydgoszczy, które znalazło się na drugiej pozycji.

W pierwszej setce najbezpieczniejszych szpitali w Polsce znalazły się tylko dwie placówki z Podkarpacia. Oprócz szpitala Pro-Familia jest to również placówka prywatna – Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny z Rudnej Małej koło Rzeszowa, który znalazł się na 92. miejscu.

Specjaliści od monitorowania jakości, przyznając punkty w rankingu, oceniali między innymi wysoką jakość bezpiecznej opieki, dostęp do diagnostyki oraz personel i jego kwalifikacje, analizę zdarzeń i skarg, a także takie czynniki jak finanse czy zarządzanie majątkiem oraz komfort pobytu.

– Tak wysokie miejsce w skali kraju to dla nas ogromny zaszczyt i dowód na to, że najwyższa jakość opieki jest nieodłącznym elementem nowoczesnej medycyny. Ten wynik to zasługa przede wszystkim całego personelu, który każdego dnia dba o to, aby nasi pacjenci mieli zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie – podkreśla Radosław Skiba, dyrektor Pro-Familia.

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia działa w Rzeszowie już od prawie 8 lat. W tym czasie personel przyjął ponad 26 tysięcy porodów, a tylko w 2018 roku na świat przyjdzie w placówce prawie 4 tysiące 500 maluchów. Imponujące są też inne statystyki dotyczące bieżącego roku, jak ilość wykonanych zabiegów specjalistycznych – blisko sześć tysięcy czy liczba udzielonych porad – ponad 100 tysięcy.

– Nasze oddziały ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny mają III poziom referencyjności, co oznacza, że trafiają tu także pacjentki z tzw. ciążami trudnymi, powikłanymi. Zapewniamy profesjonalną opiekę także noworodkom urodzonym przed czasem. Najmniejszy pacjent ważył zaledwie 400 g. Nasz oddział neonatologiczny z intensywną opieką medyczną noworodka to jeden z najnowocześniejszych w kraju – dodaje dyrektor Skiba.

Szpital z sukcesem realizuje opiekę również na innych oddziałach: pediatrii, ortopedii, chirurgii, chirurgii plastycznej oraz urologii. Jest też cenionym ośrodkiem kompleksowego leczenia otyłości, wykonującym chirurgiczne zabiegi leczenia otyłości (ponad 50 operacji) oraz nieinwazyjnych metod terapeutycznych – wprowadzając do Polski innowacyjne metody leczenia jak termoablację ultradźwiękowa w terapii mięśniaków macicy (400 zabiegów).

Szpital rozwija również działalność w zakresie chirurgii piersi, oferując pacjentkom dostęp do nowoczesnych metod – między innymi do zabiegu mastektomii z jej rekonstrukcją podczas jednej operacji oraz w ramach Centrum Medycyny Sportowej, zapewniając sportowcom, i nie tylko im, kompleksową opiekę.

Czytaj także: Rzeszów: nowatorska operacja w Szpitalu Pro-Familia>>>

Częścią szpitala jest też stomatologia, nowoczesna pracownia endoskopii i densytometrii, pracownia rezonansu magnetycznego i zespół poradni specjalistycznych.

W styczniu 2019 roku szpital odda do użytku nowy budynek, w którym znajdzie się między innymi nowoczesne Centrum Medycyny Sportowej.