Pro-Familia najlepszym szpitalem na Podkarpaciu

0
954


Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa zwyciężył w rankingu najlepszych szpitali na Podkarpaciu w rankingu organizowanym przez „Rzeczpospolitą” oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. W klasyfikacji krajowej zajął wysokie, 27 miejsce. W porównaniu do roku 2012 poprawił swój wynik o 14 pozycji.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że nasz szpital uplasował się tak wysoko w rankingu. Szpital działa prawie 3 lata, jednak staramy się rozwijać i utrzymać standardy na najwyższym światowym poziomie. To z czego jesteśmy najbardziej dumni to najwyższy, III poziom referencyjny na oddziałach neonatologicznym i ginekologicznym.  Ta wysoka pozycja w rankingu to zasługa wielu osób  –  chciałbym przede wszystkim podziękować pracownikom szpitala za ich ciężką pracę oraz pacjentom, którzy obdarzyli nas zaufaniem oddając swoje zdrowie w nasze ręce – mówi lek. med. Janusz Kidacki, dyrektor ds. medycznych w Pro-Familia.

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie świadczy usługi w ramach kontaktu z NFZ z zakresu: położnictwa i ginekologii, neonatologii, chirurgii, urologii, okulistyki, a także niektórych poradni specjalistycznych. Kontrakt placówki na rok 2013 ma wartość ponad 27 mln zł. Szpital świadczy także usługi komercyjne.

Placówka działa od stycznia 2011 roku. W okresie 3-letniej działalności w szpitalu urodziło się (do listopada 2013) – 6332 dzieci, w tym było: 174 porodów ciąży bliźniaczych, 12 porodów trojaczków, przyjęto 24 568 pacjentów, udzielono 106 805 porad w przychodniach specjalistycznych oraz wykonano 9 758 zabiegów na oddziałach: ginekologicznym, urologicznym, chirurgicznym, okulistycznym.